Świeciąca wiata przystankowa - wokolonas.pl : wokolonas.pl
Najnowsze artykuły / Meble miejskie

Świeciąca wiata przystankowa

Od teraz warszawiacy bez obaw będą wsiadać do tramwajów i autobusów na warszawskiej Pradze. Nowy iluminowany przystanek przykuwa uwagę także ze względu na oryginalny wygląd.

Prócz typowego oświetlenia żarowego, wiata przystankowa wyposażona jest w oświetlenie LED-owe – modne, energooszczędne i efektowne. Forma małej architektury jest opływowa, organiczna. Wiaty zbudowane są z wygiętych stalowych słupów z poprzecznym żebrowaniem, oszklone z zewnątrz. Swoim kształtem nawiązują do ekranów akustycznych.

Przy takiej wiacie nie mogło zabraknąć ławek – metalowe ławki z prostymi koszami na śmieci. Całość utrzymana jest we współczesnej stylistyce.

Nowe wiaty wywołały sporo zamieszania – nie tylko komunikacyjnego, przez opóźnienia w montażu, ale też formalnego. Przy Ratuszu i pl. Zamkowym potrzebne są ustalenia z konserwatorem (elementy małej architektury mają wysokość i długość, które mogą kolidować ze strefą zabytkową).

Identyczne wiaty staną w wielu miejscach w Warszawie.

Tagi:


Dodaj nowy

Nick:
Treść:

Pierwsze miejsce w Google dla Twojej strony. Pozycjonowanie stron internetowych, kampanie AdWords, strony internetowe. AUCH board.
Newsletter
Zapisz się do newslettera wokolonas.pl,
aby być informowanym o aktualnych tematach

  • http://psiapaczka.pl Miejsce w sieci, gdzie możesz zdobyć ekologiczne woreczki na psie nieczystości, zapakowane w praktyczną i estetyczną formę. Wspierajmy razem pozytywne zachowania społeczne wszystkich właścicieli piesków.
  • http://psipakiet.pl Meble miejskie o różnym zastosowaniu oraz funkcjach. Kosze na psie kupy, dystrybutory worków na psie odchody, kosze uliczne na odpady, ławki miejskie. To wszystko łączy jedna marka PSI PAKIET.