Recykling w architekturze - projekt Add or Alive - wokolonas.pl : wokolonas.pl
Najnowsze artykuły / Indywidualne

Recykling w architekturze – projekt Add or Alive

W ramach TAKK! – Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice – powstanie oddychająca elewacja na jednym z budynków miasta. Dwoje projektantów wykorzysta zrecyklingowane billboardy.

Polska artystka Matya Sałajewska i holenderski architekt Jan Körbes postanowili stworzyć nową elewację dla budynku w centrum Katowic. Zainspirowani któregoś razu płachtą billboardu, powiewająca nad budynkiem w Warszawie, zaproponowali nowe oblicze dla zniszczonej kamienicy. Instalacja z banera będzie wyposażona w pompę, wprawiająca powietrze w ruch i imitując w ten sposób proces oddychania. Billboard będzie zatem powiewał, czy też „oddychał” w sposób kontrolowany. Nie zabraknie iluminacji oraz muzyki, które dodatkowo wzbogacą instalację.

Polecamy również: Czy bada OS to rozwiązanie?

 

 

Tagi:


Dodaj nowy

Nick:
Treść:

Pierwsze miejsce w Google dla Twojej strony. Pozycjonowanie stron internetowych, kampanie AdWords, strony internetowe. AUCH board.
Newsletter
Zapisz się do newslettera wokolonas.pl,
aby być informowanym o aktualnych tematach

  • http://psiapaczka.pl Miejsce w sieci, gdzie możesz zdobyć ekologiczne woreczki na psie nieczystości, zapakowane w praktyczną i estetyczną formę. Wspierajmy razem pozytywne zachowania społeczne wszystkich właścicieli piesków.
  • http://psipakiet.pl Meble miejskie o różnym zastosowaniu oraz funkcjach. Kosze na psie kupy, dystrybutory worków na psie odchody, kosze uliczne na odpady, ławki miejskie. To wszystko łączy jedna marka PSI PAKIET.