Tegoroczne rewitalizacje miejskie - wokolonas.pl : wokolonas.pl
Najnowsze artykuły / Inwestycje, Użytku publicznego

Tegoroczne rewitalizacje miejskie

Dla tych którym termin ten jest obcy wyjaśniamy: rewitalizacja jest to zbiór działań mających na celu odnowienie najbardziej zaniedbanych lub zdegradowanych obszarów miejskich, co w efekcie ma poprawić poziom życia mieszkańców i stosunki miedzy nimi.

Przykładem tego typu działań w Polsce było np. odnawianie połączeń kolejowych miedzy miastami przed EURO 2012 czy przywrócenie do dawnej „chwały” warszawskich ulic zniszczonych w trakcie wojny.

W tym roku, jeżeli chodzi o temat rewitalizacji, istotny był już drugi kongres rewitalizacji miast polskich który odbył się w dniach 12-14 września 2012 r. w nowohuckim centrum kultury w Krakowie. Tego typu przedsięwzięcie było potrzebne, chociażby po to by zebrać opinie i ustalić postanowienia w sprawie odnowy polskich miast. Zwrócono na nim uwagę na fakt że, mimo znaczących sukcesów, problem degradacji wciąż narasta. Analizując wypowiedzi uczestników i organizatorów przyczyna tego stanu rzeczy jest brak wystarczającej ilości funduszy, mimo dotacji unijnych, oraz niezbyt poważne traktowanie tego problemu przez władze miast.

Aktualnie wiele projektów jest realizowanych lub gotowych do realizacji, niektóre z nich to na przykład: odnowa ulic lub nawet całych dzielnic w większości większych miast takich jak Gdańsk, Wrocław, Poznań, wielka odnowa blokowisk w Krakowie, czy zwiększenie bezpieczeństwa na częstochowskich ulicach poprzez usprawnienie monitoringu.

Nie sposób wymienić wszystkie zmiany obejmujące Polskę tylko i wyłącznie w tym roku. Należy jednak pamiętać o problemach dotyczących degradacji środowiska w którym żyjemy i każde jego naruszenie zgłaszać odpowiednim służbą by nie doprowadzić do sytuacji takiej jaka miała miejsce we Wrocławiu gdzie mieszkańcy sami zabrali się do odnowy kamienicy w której mieszkali.

Zobacz również: Co zrobić gdy zaćma wtórna Cię dopadnie?

Tagi:


Dodaj nowy

Nick:
Treść:

Pierwsze miejsce w Google dla Twojej strony. Pozycjonowanie stron internetowych, kampanie AdWords, strony internetowe. AUCH board.
Newsletter
Zapisz się do newslettera wokolonas.pl,
aby być informowanym o aktualnych tematach

  • http://psiapaczka.pl Miejsce w sieci, gdzie możesz zdobyć ekologiczne woreczki na psie nieczystości, zapakowane w praktyczną i estetyczną formę. Wspierajmy razem pozytywne zachowania społeczne wszystkich właścicieli piesków.
  • http://psipakiet.pl Meble miejskie o różnym zastosowaniu oraz funkcjach. Kosze na psie kupy, dystrybutory worków na psie odchody, kosze uliczne na odpady, ławki miejskie. To wszystko łączy jedna marka PSI PAKIET.