Dobry wzór z kostki - wokolonas.pl : wokolonas.pl
Najnowsze artykuły / Kostka betonowa, Ścieżki

Dobry wzór z kostki

Kostka betonowa – ten najpopularniejszy i najtańszy materiał na nawierzchnie chodnikowe i podjazdy wcale nie musi być nudny i nieciekawy. Wystarczy niebanalny wzór kostki na posadzce, który doda efektowności szaremu betonowi oraz animuszu otoczeniu wokół domu.

 

Fakt, że przy wykonywaniu nawierzchni ogrodowych wykorzystujemy najpospolitszą kostkę betonową, nie musi wywoływać w nas poczucia niesmaku, ani zaliczyć ogród do nieudanych realizacji. To, co z pozoru wydaje się być proste i nieatrakcyjne, może okazać się zaletą. Sposobem na przełamanie nudy szarej kostki betonowej jest zabawa wzorem i kolorem.

 

Dobry wzór

Choć można by rzec przekornie, że prostym wzorom nie można zarzucić nic poza tym, że są proste, to złota zasada  „mniej znaczy więcej” jest jednym z wyznaczników kreowania dobrej przestrzeni. Z ogrodem jest jak z mieszkaniem – często wystarczą minimalne zabiegi, aby osiągnąćefekt. Nawierzchnia wcale nie wymaga wymyślnych rysunków gwiazd, rozet czy kwiatów, liczy się koncept.

 

Przeładowanie formy jest wciąż spotykane w realizacjach aranżacji ogrodowych, a przecież nie potrzebujemy ciężkich, zbyt dekoracyjnych i wymuszonych wzorów, ale lekkich i prostych. Dwie przecinające się pod kątem linie na tle jednolitego wzoru posadzki dodadzą ścieżce dynamiki. Dodatkowo, jeśli zmyślnie „wyprowadzimy” te linie poza krawędź ścieżki i zakomponujemy z grupami roślin, otrzymamy bardziej spójny i przemyślany układ całości ogrodu.

 

Wielość rozmiarów kostek betonowych pozwala stworzyć ciekawe i skomplikowane wzory posadzek, m.in. przy założeniach historycznych czy nowoczesnych aranżacjach.

 

Kolor i faktura

Nie tylko odpowiednim układem kostek betonowych, ale również kolorem, możemy stworzyć niebanalny wzór na nawierzchni. Najczęściej w ofertach producentów dostępne są czerwienie, pomarańcze, żółcie, zielenie oraz błękity. Wybór kolorów, kształtów kostek oraz faktur lica jest znaczny. Kolor z powodzeniem może posłużyć do podziału przestrzeni, wydzielenia odrębnych funkcji (np. ścieżka, podjazd, placyk pod grilla), bądź pokreślenia konkretnych obszarów (np. zaakcentowanie placu przed wejściem do domu czy samego wejścia).

 

Kolorowy jarmark

Niestety, kolory kostek betonowych oferowane przez producentów pozostawiają jednocześnie wiele do życzenia. Zwykle są to produkty w nienaturalnie wyglądających odcieniach. Żółcie są zbyt soczyste, czerwienie zbyt ogniste, a błękity chłodne. W obliczu takiego wyboru nierzadko pozostają nam do wykorzystania najbardziej uniwersalne barwy kostek betonowych – szare i czerwone oraz melanże (szare oraz piaskowe). Bo „mniej znaczy więcej”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również:  Znaną firmą windykacyjną jest Casus Finanse

Tagi:


Dodaj nowy

Nick:
Treść:

Pierwsze miejsce w Google dla Twojej strony. Pozycjonowanie stron internetowych, kampanie AdWords, strony internetowe. AUCH board.
Newsletter
Zapisz się do newslettera wokolonas.pl,
aby być informowanym o aktualnych tematach

  • http://psiapaczka.pl Miejsce w sieci, gdzie możesz zdobyć ekologiczne woreczki na psie nieczystości, zapakowane w praktyczną i estetyczną formę. Wspierajmy razem pozytywne zachowania społeczne wszystkich właścicieli piesków.
  • http://psipakiet.pl Meble miejskie o różnym zastosowaniu oraz funkcjach. Kosze na psie kupy, dystrybutory worków na psie odchody, kosze uliczne na odpady, ławki miejskie. To wszystko łączy jedna marka PSI PAKIET.