Kolorowy grys ogrodowy - wokolonas.pl : wokolonas.pl
Najnowsze artykuły / Grys

Kolorowy grys ogrodowy

Monotonię w ogrodzie można przełamać jednym zaakcentowanym kolorem. Na rynku dostępne są kolorowe kruszywa, którymi można osiągnąć ciekawe efekty kolorystyczne i kompozycyjne. Jednym z nich jest kolorowy grys ogrodowy.

Kolorowy grys ogrodowy dostępny jest w kilku intensywnych kolorach, dlatego należy uważać, aby efekt nie był odwrotny do zamierzonego i ogród nie zamienił się w oazę kiczu.

Grys barwiony jest m.in. na niebiesko, czerwono, pomarańczowo, żółto i biało. Dzięki zabiegom kolorystycznym można stworzyć ogrody tematyczne – np. ogród niebieski lub czerwony.

W nowoczesnych aranżacjach bardzo często wykorzystywany jest śnieżnobiały grys, który kolorystycznie pasuje do każdej aranżacji, przy okazji wprowadzając uczucie świeżości i czystości. Grys z powodzeniem stosowany jest w otoczeniu stylowej bądź nowoczesnej małej architektury ogrodowej i miejskiej. Dostępny jest również materiał zagraniczny, który barwiony jest na bardziej stonowane barwy, np. bordowy, ceglaną czerwień ciemny fiolet, złotawy, granatowy.

Dla celów ozdobnych, zwykle wystarczy wysypać 5-centymetrową warstwę kruszywa na uprzednio rozścieloną czarną agrowłókninę, którą szpiluje się do ziemi. Kolorowe kamienie bardzo dobrze sprawdzą się także jako wierzchnia warstwa uzupełniająca do donic z roślinami.

Dla spotęgowania efektu, grys można skontrastować z zielenią – szczególnie z gatunkami o różnym zabarwieniu liści. Po wysypaniu grysu dobrze jest go przepłukać wodą dla wydobycia głębi koloru kruszywa.

Tagi:


Dodaj nowy

Nick:
Treść:

Pierwsze miejsce w Google dla Twojej strony. Pozycjonowanie stron internetowych, kampanie AdWords, strony internetowe. AUCH board.
Newsletter
Zapisz się do newslettera wokolonas.pl,
aby być informowanym o aktualnych tematach

  • http://psiapaczka.pl Miejsce w sieci, gdzie możesz zdobyć ekologiczne woreczki na psie nieczystości, zapakowane w praktyczną i estetyczną formę. Wspierajmy razem pozytywne zachowania społeczne wszystkich właścicieli piesków.
  • http://psipakiet.pl Meble miejskie o różnym zastosowaniu oraz funkcjach. Kosze na psie kupy, dystrybutory worków na psie odchody, kosze uliczne na odpady, ławki miejskie. To wszystko łączy jedna marka PSI PAKIET.