Plac Strzelecki - rewitalizacja - wokolonas.pl : wokolonas.pl
Najnowsze artykuły / Zieleń miejska

Plac Strzelecki – rewitalizacja

Latem tego roku rozpoczęła się rewitalizacja placu Strzeleckiego we Wrocławiu. Zakończenie inwestycji zaplanowano na początek 2012 roku. Rewitalizacja zakłada stworzenie miejsce do rekreacji dla dzieci i dorosłych oraz wyposażenia w elementy małej architektury.

Plac o powierzchni około 1 hektara położony jest na Nadodrzu a jego odnowienie wpisuje się w miejski projekt rewitalizacji tej dzielnicy. W pierwszym etapie odnowiony zostanie teren z Pomnikiem Zesłańcom Sybiru. Rewitalizacji poddana zostanie nawierzchnia oraz nasadzenia w gazonach. Kolejno pracami zostaną objęte pozostałe tereny – planowany plac zabaw z nawierzchnią bezpieczną oraz urządzenie terenu dla dorosłych. Na placu nie zbraknie także małej architektury, w tym nowych ławek i koszy na śmieci. Planowane są także stanowiska ze stolikami szachowymi, które stają się bardzo popularną formą rozrywki projektowaną na ogólnodostępnych terenach zieleni.

Przez plac przebiegać będzie także ścieżka rowerowa oraz zamontowane zostaną stojaki na rowery. Powstanie także wydzielona strefa spacerowa dla właścicieli z psami, gdzie urządzona zostanie psia toaleta. Nie zbraknie także koszy na psie odchody, co nas szczególnie cieszy.

Tagi: plac | Wrocław


Dodaj nowy

Nick:
Treść:

Pierwsze miejsce w Google dla Twojej strony. Pozycjonowanie stron internetowych, kampanie AdWords, strony internetowe. AUCH board.
Newsletter
Zapisz się do newslettera wokolonas.pl,
aby być informowanym o aktualnych tematach

  • http://psiapaczka.pl Miejsce w sieci, gdzie możesz zdobyć ekologiczne woreczki na psie nieczystości, zapakowane w praktyczną i estetyczną formę. Wspierajmy razem pozytywne zachowania społeczne wszystkich właścicieli piesków.
  • http://psipakiet.pl Meble miejskie o różnym zastosowaniu oraz funkcjach. Kosze na psie kupy, dystrybutory worków na psie odchody, kosze uliczne na odpady, ławki miejskie. To wszystko łączy jedna marka PSI PAKIET.