Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
Dizajn w przestrzeni publicznej. Partycypacja – relacja

Podczas piątej cieszyńskiej konferencji i wystawy zaprezentowano m.in. pomysły i działania polskich projektantów. Po raz kolejny zwrócono uwagę na rolę współpracy projektantów z potencjalnymi użytkownikami oraz określono projektanta jako osobę, która nie tylko wymyśla, ale przede wszystkim bada, obserwuje i komunikuje.

Według Charlesa Abramsa, światowej sławy urbanisty, „lokalna społeczność powinna odgrywać aktywną rolę w programach i zmianach bezpośrednio jej dotyczących”. Poznanie potrzeb użytkownika w pełni możliwe jest podczas spotkania i rozmowy, dlatego tak istotnym elementem dobrego projektowania jest partycypacja społeczna.

Czy w Polsce możliwy jest aktywny udział mieszkańców w procesie projektowania przestrzeni publicznej?

Organizatorzy wystawy wiele miejsca poświęcają zagadnieniu ogródków w miastach, tzw. urban farming. Migracje ludzi z przedmieść do aglomeracji, konsumpcjonizm, informatyzacja i komputeryzacja społeczeństwa sprawiają, że żyjemy w coraz większej izolacji. Idea powrotu do natury, ujawniająca się w potrzebie bezpośredniego obcowania z przyrodą, bardzo silnie widoczna jest w europejskich metropoliach, jak Londyn czy Paryż, gdzie miejskie warzywniki są nie tylko miejscami ze zdrową i świeżą żywnością, ale także przestrzenią, w której spotkają się ludzie.

Takie przykłady, jak park High Line w Nowym Jorku, który powstał w miejscu dawnej linii kolejowej, czy A8ernA – projekt zagospodarowania terenu pod autostradą A8 w Zaanstadt w Szwajcarii, są jednoznaczne – wystarczy dać mieszkańcom głos i możliwość działania, a zaczną działać, choć wcale nie oznacza to, że projektowanie stanie się dzięki temu łatwiejsze.

Podczas wystawy zaprezentowano zachodnie pomysły oraz polskie dobre realizacje. Nie zabrakło ciekawej małej architektury (projekt ławki Zieglera, peryskop na gdyńskim placu zabaw projektu stowarzyszenia POCOTO).

W kraju możemy zauważyć pewną tendencję w próbach poprawy podwórek przy blokowiskach. Tym zagadnieniem zajęły się m.in. warszawskie Stowarzyszenie Odblokuj (rewitalizacja podwórka przy ul. Równej 21), Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów POCOTO (projekt parku tymczasowego, zbudowanego z europalet pokrytych sztuczną trawą) czy grupa Wzorro (rewitalizacja podwórka w Katowicach, która stała się motorem do dalszych działań przy odnowie śląskich podwórek).

Na wystawie nie zabrakło wrocławskiego dizajnu – stacji na psie odchody marki Psi Pakiet. Cieszymy się, że zwrócono uwagę na promowanie dobrych nawyków związanych ze sprzątaniem po swoim pupilu. To również wpływa na lepszą i bardziej komfortową przestrzeń wokoło nas.

 

 

Wystawę w cieszyńskim Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości można oglądać do 4. grudnia.

 

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio