Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
Gaz łupkowy w Polsce – szansa czy zagrożenie?

Już niedługo może popłynąć gaz łupkowy, którego próbnym wydobyciem na Pomorzu zajęło się Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Czy gaz łupkowy może okazać się nową alternatywną w rodzimym przemyśle gazowym?

W Lobocinie koło Wejherowa – bo o tej miejscowości mowa – wydobywany jest łupek, z którego pozyskiwany będzie docelowo gaz. Jeśli obecnie wykonywane odwierty i zabiegi szczelinowania przyniosą satysfakcjonujące efekty, w połowie przyszłego roku można się spodziewać, że wydobyty gaz pozwoli uzyskać energię potrzebną do prowadzenia eksploatacji złoża.

Gaz z łupków

Gaz wydobywany z łupków należy do rodzaju gazów niekonwencjonalnych. Jest on trudniejszy w eksploatacji w porównaniu z gazem tradycyjnym (konwencjonalnym), gdyż zalega w formie rozproszonej w skale. Dodatkowym utrudnieniem w wydobyciu jest stosunkowo duża gęstość zaludnienia na obszarach, gdzie zlokalizowany jest surowiec (tak jest w kraju). W USA, które jest liderem w wydobyciu i eksporcie tego gazu ziemnego, w 1980 roku wprowadzono ulgi podatkowe dla producentów niekonwencjonalnego gazu, by w ten sposób zachęcić do jego wydobycia.

Prócz gazu łupkowego, mówi się także o gazie z pokładów węgla oraz gazie związanym w porach skalnych. Dlaczego w łupku upatrujemy swoje nadzieje? Po pierwsze i najważniejsze – wydobycie gazu uniezależni nas od konieczności jego głównego importu z Rosji. Wg danych, Europa Wschodnia posiada bardzo duże zasoby gazu łupkowego. Szacuje się, że w kraju jest ponad 5 bln m3. W ubiegłym roku zużyliśmy 14 mld m3 gazu, z czego 4,1 mld m3 pochodziło z rodzimego wydobycia.

Polska-Pakistan

Kwestia wydobycia gazu łupkowego była głównym tematem spotkania 19 sierpnia z pakistańskim ministrem ropy i surowców naturalnych Asimem Hussainem. Rozmawiano o współpracy zarówno w przemyśle kopalnianym jak i edukacji (kontakty uczelni technicznych, w tym krakowskiej AGH). Posiadamy koncesję na wydobycie gazu w Pakistanie – to właśnie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jako pierwsze zajęło się jego wydobyciem w tym kraju. Polska posiada 70% udziałów w koncesji, reszta należy do firmy Pakistan Petroleum Ltd. Planuje się, że z końcem roku PGNiG zacznie już wydobywać gaz w Azji.

W kraju, firmy z zagranicznymi kapitałami rozpoczęły poszukiwania gazu niekonwencjonalnego. Licencję otrzymały Chevron Corp, Exxon Mobil, Marathon Oil, Lane Energy i ConocoPhillips.

– Wydobycie gazu łupkowego w Polsce na dużą skalę jest możliwe za pięć lat – powiedział dla „Rzeczpospolitej” Kamlesh Parmar, szef firmy Lane Energy w Polsce, prowadzącej poszukiwania surowca.

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio