Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
Globalne ocieplenie – fakty i mity

Temat globalnego ocieplenia od wielu lat zaprząta głowę naukowców i nie tylko. Różne zdania i odmienne poglądy powodują burzę wśród najtęższych mózgów, które jednak nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytania czy i jaki mamy wpływ na zmiany klimatu, czy możemy coś z tym zrobić oraz czy powinniśmy się tym tak przejmować?

Zmiany klimatu – skąd to się wzięło?

Badaniami klimatu zajmowali się już starożytni, jednak pierwsze badania nad jego zmianami zostały opublikowane około 200 lat temu . Naukowcy uznają, że zmiany te zachodzą zarówno pod wpływem działalności człowieka jak i czynników naturalnych. Zmiany są długotrwałe i – jak widzimy sami – odczuwalne w sferze przyrodniczej, politycznej, ekonomicznej, społecznej.Ciężko jest przewidzieć skutki tych zmian, tym bardziej, że zaczęto się nimi zajmować tak naprawdę około 200 lat temu, a to zdecydowanie zbyt krótki okres, by powiedzieć coś konkretnego, a na pewno by sformułować jedną prawdę, skoro Europa „potrzebowała” około 20 tys. lat, by wyjść z ostatniej epoki lodowcowej i stanąć w takim kształcie, jakim widzimy ją dzisiaj. Pierwsze współczesne larum podniosła IPCC (Międzyrządowy Zespół do spraw Zmian Klimatu), utworzona w 1988 roku z inicjatywy WMO (Światowa Organizacja Meteorologiczna) i UNEP (Program Ochrony Środowiska Stanów Narodów Zjednoczonych), w raporcie zwrócono uwagę na skutki zmian wynikających z przyczyn antropogenicznych. Sformułowano wtedy również potrzebę politycznej interwencji w celu „przejęcia władzy” nad ww. zmianami.

Przyjrzyjmy się głównym mitom i faktom.

Mity

1. Człowiek ma decydujący wpływ na zmiany klimatu.

Według „niszowych” naukowców, to sformułowanie ma na celu odwrócenie uwagi od naturalnych procesów, np. działalności wulkanów, czy oceanów. Działalność człowieka zawiera się w 5% pod względem emisji CO2 do atmosfery.

2. Rewolucja przemysłowa przyczyniła się do wzrostu temperatury na świecie.

I to nie jest do końca prawdą. Odnotowano wiele przykładów, które potwierdzają, że już w średniowieczu bywały lata, kiedy temperatura wzrastała lub drastycznie malała, np. tzw. „średniowieczne optimum klimatyczne” (wtedy Europa podlegała znacznie wyższym temperaturom), czy „mała epoka lodowcowa” panująca od XV do XIX wieku, gdy na naszym kontynencie klimat się ochłodził (podaje się, że temperatura była o 1°C niższa niż w XX w.). Ponadto, dane pomiarowe z roku 1946 pokazują, że temperatura spadała, a  – zważywszy na panujący rozkwit przemysłowy – powinna rosnąć.

3. Wszystkiemu winny CO2.

Biorąc pod uwagę, że stanowi niewielki procent (wytwarzany przez nas stanowi 0,2% wszystkich gazów cieplarnianych), bardziej powinniśmy się obawiać pary wodnej, która stanowi aż 97% tych gazów.

4. Negatywny wpływ gazów cieplarnianych na przyrodę.

Uznaje się, że jest wręcz przeciwnie – mają one bardzo dobry wpływ na faunę i florę. Na przestrzeni lat 1939-2000 światowa produkcja żywności wzrosła 3,5-6,3 razy.

Fakty

1. Obserwujemy ocieplenie klimatu.

Przez okres ok. 100 lat zauważono, że temperatura wzrosła o 0,74°C, a w wg. ustaleń IPCC wzrośnie ona do końca XXI wieku o 1,1-6,4 °C. Ale potrzeba wielu tysięcy lat, żeby nastało globalne ocieplenie, a w tym czasie będą następowały cykliczne ochłodzenia i ocieplenia, jak ma to miejsce obecnie.

2. Cykliczne zmiany klimatu.

Tak wielu klimatologów tłumaczy obecny stan klimatu Ziemi i uważa, że nie ma powodu do nadmiernej paniki. Już 6000 lat temu dochodziło do roztopień czap lodowcowych na Grenlandii, a w okresie ww. „średniowiecznego optimum klimatycznego”, rozwijało się tu osadnictwo Wikingów (Grenlandię nazywano wtedy „Zielonym Krajem”).

3. Wpływ zmieniającej się aktywności Słońca.

Do Ziemi dociera mniej promieni słonecznych, a Słońce przeszło fazę zwiększonej aktywności wiania wiatrów słonecznych, które odpowiadają za tworzenie się chmur. Mniej chmur to większe ocieplenie, w tym ocieplenie wód, które powoduje mniejszą rozpuszczalność w nich gazów, co prowadzi do większej ich emisji do atmosfery. A zważywszy, że oceany stanowią 3/4 powierzchni globu, widzimy, że to natura i kosmos mają wpływ, któremu nie jesteśmy w wstanie zaradzić.

4. Wpływ silnego lobby.

Niewątpliwie lobby jest największym „emiterem” CO2. Niektórzy chcą, aby pewne mity stały się faktami a fakty mitami. Za taką zmianą kryją się duże pieniądze. Więc może nie na zmianę klimatu, ale zmianę na arenie politycznej powinniśmy skierować swoje oczy?


 

 

 

 

 

Zobacz także: Praca w Call Center Wroclaw dać Ci może wiele korzyści.

 

 

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio