Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
Jak łączyć ze sobą różne typy nawierzchni

Bardzo dobrą praktyką jest łączenie różnych typów materiałów ze sobą. Nie bójmy się takich zabiegów. Jeśli nie czujemy się jednak na siłach, aby zastawiać ze sobą odmienne materiały, zwróćmy się z poradą do specjalisty. Zaoszczędzi nam to niepotrzebnych frustracji i stresu wynikających z ewentualnego rozczarowania.

 

Najwięcej trudności sprawia łączenie ze sobą asortymentu budowlanego na ścieżki, podjazdy oraz tarasy. Dobór produktów wymaga, prócz wiedzy, zmysłu estetycznego, wyczucia oraz gustu. Bardzo szeroki wybór asortymentu materiałów na nawierzchnie sprawia, że projektant oraz klient nierzadko stają w obliczu wielu dylematów. Jakie kryteria wziąć pod uwagę, zastawiając ze sobą różne materiały?

 

Kolor

Tak naprawdę wcale nie musimy łączyć ze sobą tylko szarej kostki granitowej z szarą kostką betonową (choć nie podważamy takiego połączenia). W kolorze najważniejsza jest ciepło barw oraz ich wzajemne zestawienie. Na rynku dostępne są materiały zarówno w odcieniach pastelowych, zbliżonych do naturalnych, jak i jaskrawych, wyrazistych.

 

W założeniach ogrodowych (np. ogrodach pokazowych) oraz przestrzeniach miejskich kusząco prezentują się nawierzchnie zbudowane na zasadzie mocno kontrastujących ze sobą barw (klasyczne zestawienie czarni i bieli). Barwa nawierzchni jest w takich wypadkach uzależniona przede wszystkim od funkcji i charakteru budowanej przestrzeni.

 

Faktura

Szczególnie atrakcyjną fakturę uzyskuje się przy produkcji płytowego kamienie naturalnego, którego powierzchnia poddawana jest specjalnej obróbce mechanicznej. Kamień płytowy o różnej fakturze wykorzystuje się głównie na elewacje budynków, ale płyty szlifowane czy płomieniowane można użyć do wykończenia posadzek zewnętrznych, które bardzo dobrze zestawia się z kostką granitową, betonową, czy nawet płytami chodnikowymi.

 

Kamień naturalny podlega także wykończeniom specjalnym, nadającym materiałowi szlachetnych cech antycznej albo rustykalnej posadzki.

 

Prefabrykaty betonowe są bardzo podatne na różnego rodzaju fakturowanie. Pozwala to na śmiałe i niebanalne realizacje oraz łączenie ze sobą betonu i kamienia naturalnego.

 

Kształt i wielkość

Duże płyty chętnie łączmy z drobną kostką, kwadrat zastępując od czasu do czasu prostokątnymi elementami.

 

Pochodzenie

Kamień naturalny czy prefabrykat? Obecnie dostępne są prefabrykaty betonowe imitujące kamień naturalny lub drewno. Beton wrócił do łask, a możliwości, jakie oferuje, sprawiają, że stosowany jest częściej i chętniej.

 

Ciekawe efekty wizualne oraz użytkowe daje połączenie nawierzchni typu TerraWay (połączenie żwiru lub grysu z żywicą epoksydową) i  kostką betonową albo granitową.

 

W naturalistycznych rozwiązaniach wykorzystywane są również podkłady kolejowe oraz kostki i plastry z drewna. Drewno wymaga jednak szczególnej pielęgnacji (ciśnieniowej impregnacji) oraz odpowiedniego posadowienia w gruncie. Elementów nie kładziemy bezpośrednio na ziemi, ale na 15-20 cm podsypce piaskowej. Aby przedłużyć żywotność nawierzchni drewnianej, nie lokujmy jej w miejscach zacienionych, zawilgoconych oraz mających bezpośredni kontakt z wodą (np. przy stawach i oczkach wodnych, czy przy systemie nawadniającym). Drewno dobrze komponuje się z kamieniem naturalnym – otoczakami, żwirem, grysem i kamieniem łamanym.

Przeznaczenie

W zależności od tego, czy będzie to nowoczesna willa, dom na przedmieściach, czy nowoczesny dom wielorodzinny, musimy przeanalizować wszystkie kryteria wyboru materiału.

 

Kamień naturalny łamany sprawdzi się w ogrodach przy osiedlach domów jednorodzinnych lub stylowych willach, kamień naturalny płytowy dodatkowo wykorzystamy w nowoczesnych śródmieściach, a prefabrykaty tak naprawdę sprawdzą się wszędzie. Kamień łamany dobrze komponuje się z nieoszlifowaną kostką granitową, żwirem, grysem, czy klińcem.

 

Kreacja i zamysł

To one dyktują w dużej mierze dobór i zestawienie materiałów na posadzkę. Doświadczeni projektanci odważnie i zmyślnie łączą różne materiały ze sobą, ale przede wszystkim kierują się zmysłem, wiedzą oraz wrażliwością estetyczną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy: Dobry monitoring poprawia bezpieczeństwo w centrum miasta.

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio