Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
Ławki parkowe – styl klasyczny czy nowoczesny?

Ławki parkowe, jak każdy element małej architektury, powinien być dostosowany funkcjonalnie i stylistycznie do otoczenia. I choć znajdą się zwolennicy klasycznych, stylizowanych ławek, w codziennym otoczeniu nie może zabraknąć współczesnych rozwiązań.

Najczęściej to materiał dyktuje styl małej architektury. Drewno zawsze będzie kojarzyło się nam z klasyką, podobnie jak żeliwo. Te dwa materiały są też na tyle plastyczne, że pozwalają osiągać wyszukane, nowoczesne formy.

Ławka z metalu

Metalowe ławki to często kwintesencja współczesnej stylistyki.

Za przykład może posłużyć mebel typu Klaar (firma Extery), który jest kompromisem pomiędzy tradycją a elegancką nowoczesnością.

Dość typową praktyką – choć zgoła inną od ww. i czasami kiczowatą w stylistyce – jest stawianie ławek zasłużonym postaciom. Ławka Jana Karskiego w łódzkim Parku Ocalałych ma funkcję pomnika, ale to nie przeszkadza, aby usiąść i zadumać się, spoglądając jednocześnie w dal, na pomnik Orła Białego.

W Opolu Agnieszka Osiecka również przysiadła na metalowej ławeczce. Podobnie jak Jan Skrzynecki w Krakowie, Gustaw Holoubek w Międzyzdrojach, Stefan Jaracz w Łodzi czy  Halina Poświatowska w Częstochowie. Tego typu elementy stawiane są zwykle nie w parkach, lecz przy deptakach.

Zawsze modne drewno

Ławki klasyczne najlepiej sprawdzają się w przestrzeni zabytkowej (parki czy starówki) lub stylizowanej na historyczną. Powinny mieć prosty i nienarzucający się wygląd, aby harmonijnie uzupełniać się z architekturą, zielenią i nawierzchnią. Ich głównym budulcem jest również wszechstronne drewno. W Polsce bardzo często spotykamy się z rewitalizacją dawnych założeń parkowych (głównie pałacowych i dworskich), gdzie wykorzystuje się tego typu obiekty. Są to zwykle bardzo tradycyjne rozwiązania – żeliwna konstrukcja i siedzisko oraz oparcie z desek.

Bardzo popularne i sprawdzone jest łączenie nowoczesności z klasyką. W tej konwencji pojawiają się głównie ławki z oparciami, np. typu Twist (Extery). Skręcone nogi oraz nieregularne deskowanie nadają tej prostej stylistyce nowoczesnego charakteru.

Coś z zupełnie innej bajki

Ławki modułowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla parków. Po pierwsze – przestrzeń za każdym razem będzie świeża i ciekawa. Po drugie – poszczególne części ławki można dowolnie zestawiać.

Ławka Groove daje dużą swobodę łączenia elementów. Wykonana jest z innowacyjnego materiału – polimerobetonu, który jest bardzo wytrzymały na niekorzystne warunki środowiska.

Podobną ideę prezentuje ławka Sofa (Extery). Jej forma, o zmysłowych krzywiznach, z powodzeniem może pojawić się w staromiejskim lub współczesnym założeniu. Dodatkowo pojedyncze ławki można łączyć w długą sofę.

Zero konwencji 

Pojawia się także inna kategoria małej architektury – ławki na pierwszy rzut oka nie przypominają ławek. Stanowią formę instalacji, performancu czy rzeźby – narzędzi wyrazu typowych dla współczesnej sztuki.

Z przymrużeniem oka podszedł do tego tematu pewien holenderski designer. Jurgend Bey wykorzystał powtórnie zużyte oparcia od krzeseł, a na siedzisko użył ściętego bala. Ten prosty zamysł przenosi nas dosłownie oczyma wyobraźni na parkową czy leśną polanę.

 

 

Zobacz też: Właściwie zaprojektowana mała architektura miejska to klucz do sukcesu w planowaniu przestrzennym.

 

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio