Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
Nowoczesne ławki w przestrzeni miejskiej

Ławka ze zrecyklingowanych piłek tenisowych (źródło: 2.bp.blogspot.com)Mała architektura miejska odgrywa istotną, niemalże równorzędną rolę co zieleń. Jej zadaniem, prócz czysto utylitarnych funkcji, jest kreowanie przyjaznej i estetycznej przestrzeni, w której będziemy mogli spokojnie odpocząć, przy okazji nacieszyć oko.

Rynek zalewany jest ogromną ilością form ławek, które odznaczają się bardzo różną estetyką. Obecnie wykorzystywany może być praktycznie każdy rodzaj tworzywa, surowca – ogranicza nas jedynie wyobraźnia i koszty.

Wbrew pozorom polski, zwłaszcza młody dizajn, ma ogromny potencjał, który wciąż potrzebuje dobrej promocji. Można wręcz powiedzieć, że Polska dizajnem stoi, co odnosi się do szeroko pojmowanej sztuki.

Wygląd ma znaczenie

Atrakcyjny wygląd małej architektury działa podobnie jak opakowanie dla każdego innego produktu. Oczywiście, musi iść on w parę z funkcjonalnością. Forma oraz kształt małej architektury w świecie dizajnu gra Relikt - betonowa, miękka ławka (źródło: www.betonowa-tkanina.pl)pierwsze skrzypce. Pierw musi wyglądać, potem służyć, gdy już przyciągnie odbiorcę. Na rodzimym gruncie bardzo ciekawie rysuje się postać młodego, warszawskiego architekta – Jakuba Szczęsnego, określanego architektem nowoczesnej – tj. współczesnej nam – architektury. Wysoko ceniony jest jego projekt betonowej ławki – Relikt, który może służyć jako ławka miejska, czy leżanka w mieszkaniu. Do jej stworzenia projektant użył zmoczonego pudru betonowego, wlanego w materiał Conkrete Cloth, który po 12 godzinach od wyschnięcia uzyskuje zaskakujący efekt – materiał jest miękki i elastyczny, a do tego wygodny.

Z duchem czasu

Rozwiązania ekologiczne, funkcjonalność oraz nowatorstwo to cechy nadające kształt współczesnemu projektowaniu. Innym wszechstronnym materiałem, który ma zapewne równie wielu zwolenników co przeciwników są beton i tworzywa sztuczne.

Bardzo modna i efektowna jest także ławka podświetlana. Najczęściej spotykanym typem jest siedzisko-pufa, która świeci całą powierzchnią. Takie elementy są lekkie, zwykle proste oraz przede wszystkim dające dobry, wyrazisty akcent nocą.

W ubiegłym roku na wrocławskich ulicach w ramach akcji „Ogrzejmy razem Wrocław”, postawiono ławki podgrzewane do temperatury od +5 do +10 stopni C. Obiekty mają wbudowany inteligentny system, który „ocenia” zewnętrzne warunki atmosferyczne i dostosowuje do nich ciepłotę ławki. Dodatkowym wyposażeniem jest światło LED-owe, o bardzo pożądanych obecnie właściwościach i parametrach. Ławki są „obsiadane” o każdej porze roku, tak więc niestraszny nam zimny sierpień.

Eko jest modne

Inną opcją, są ławki powstające na drodze recyklingu – nierzadko raczej eksperymentalne lub w ramach jednorazowych akcji, niż faktycznie lokalizowane w przestrzeni publicznej, czy we wnętrzach. Kilkanaście ławek projektu Moniki Szpener, wykonanych wtórnie z odpadów, stanęło kilka lat temu na szczecińskim rynku, w ramach akcji recyklingowej. Do stworzenia małej architektury wykorzystano blisko pół tony tektury, 100 kg ścinków papierowych, 1500 butelek plastikowych, 15 komputerów oraz 200 klawiatur komputerowych.

Bardzo inspirujący może okazać się choćby kabel – wystarczy go odpowiednio wygiąć, uformować i zamocować do niego oświetlenie. Takie rozwiązania wprowadzają zarówno świeżość jaki kontrowersję, zwracają uwagę użytkownika na świadomy recykling.

Wciąż najbardziej ekologicznym materiałem jest drewno, które towarzyszy nam od zarania dziejów. Jego właściwości fizyczne, plastyczność oraz stosunkowo (choć nie zawsze) niska cena pozwalają uzyskiwać bardzo ciekawe formy.W świecie designu z powodzeniem wykorzystywane są zdrewniałe łodygi egzotycznego bambusa, które pozwalają uzyskać bardzo estetyczną, a zarazem prostą formę. Para holenderskich projektantów – Elena  Goray oraz Christoph Tonges postanowili użyć tego materiału i stworzyli prostą ławkę, która przede wszystkim jest wygodna i z powodzeniem może posłużyć jako ławka parkowa

 

Zajrzyj również: Producent ławek parkowych

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio