Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Nawierzchnie żwirowe

Żwir odgrywa ważną rolę jako nawierzchnia ozdobna w aranżacjach ogrodowych, wypełnienie donic i kwater ogrodowych.

Kamień ogrodowy pięknie współgra z roślinami, szczególnie gdy zestawimy go z krzewami i bylinami o kontrastującym ubarwieniu liści czy owoców. Żwir pozwala zbudować wyjątkową atmosferę przestrzeni ogrodowej – jest obecny w ogrodach japońskich, minimalistycznych, rustykalnych, naturalistycznych, tematycznych, nowoczesnych oraz skalnych.

Ze żwiru najczęściej tworzy się większe plamy barwne w postaci wysp i rzek. Pasem żwiru możemy podkreślić układ i nasadzenie roślin, odciąć różne układy kompozycje od siebie, wprowadzając przez to do ogrodu więcej dynamiki i faktur.

Kruszywo, które wykorzystujemy do wysypania planowanych powierzchni, np. pod krzewy, wysypujemy bezpośrednio na agrowłókninę położną na oczyszczoną i uprzednio przygotowaną glebę. W zupełności wystarczy 5-centymetrowa warstwa żwiru, którą równomiernie rozkładamy na ziemi. Dobrym zabezpieczeniem przed ewentualnym rozsypywaniem się kamienia jest zastosowanie obrzeża trawnikowego, które prowadzimy po obwodzie projektowanej powierzchni.

Żwir bardzo dobrze uzupełnia się z innymi naturalnymi materiałami – kamieniem łamanym, otoczakami oraz ściółką z kory.

Pamiętajmy również o wygodzie i ergonomii, i nie stosujmy żwiru na ścieżkach służących do komunikacji pieszej, gdyż struktura żwiru utrudnia poruszanie. Nie uzyskamy zwartej i zagęszczonej powierzchni nawet poprzez jego ubicie. Kruszywo może służyć do uzupełnienia szczelin między np. płytami kamiennymi na ścieżce, ale nie powinno być materiałem, po którym chodzimy.

 

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio