Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Nowoczesne i funkcjonalne – czyli kilka słów o ciekawych ławkach

lawka_miejska_typu_sofa

Meble miejskie – jeden z nierozłącznych elementów naszego zurbanizowanego otoczenia. Stworzone dla nas, muszą łączyć wygodę z funkcjonalnością, podkreślając charakter miejsca –  przez co stają się wizytówką miasta. Dlatego tak ważny jest ich odpowiedni wybór.

 

Meble miejskie marki PSI PAKIET wyróżniają się prawdziwym nordyckim charakterem. Podczas projektowania bardzo istotnym elementem jest prostota i jakość użytych do produkcji materiałów. Konstrukcja musi być bardzo odporna na zmienne warunki otoczenia panujące w krajach skandynawskich. Przykładem doskonałej harmonii komfortu z jakością jest ławka SOFA.

Drewno używane do budowy siedzisk oraz oparć sprowadzane jest z Kanady – co nie stanowi obciążenia dla ginących lasów tropikalnych. Drewnem budulcowym jest tu jesion oraz modrzew syberyjski.

Drewo poddawane jest specjalnej termo obróbce sterowanej komputerowo, polegającej na rozgrzaniu drewna jesionu do temperatury 212 º C, bez użycia środków chemicznych. Kontrolowane ogrzanie zmienia strukturę komórek drewna – wypierane są bakterie, grzyby oraz kwasy. Po obróbce cieplnej wraz z podwójnym olejowaniem, materiał budulcowy staje się bardzo odporny i jest zabezpieczony przed gniciem na długi okres czasu, nie tracąc przy tym swojego naturalnego – ekologicznego – charakteru.

Kolejnym materiałem używanym do budowy mebli miejskich PSI PAKIET jest modrzew syberyjski.

Ostateczne zabezpieczenie powierzchni drewnianych odbywa się na dwa sposoby:

  1. Drewno zabezpieczone jest podwójną warstwą specjalnego bejcooleju.
  2. Zaprawienie drewna siarczanem żelaza lub miedzi, uniemożliwiająca atak grzybów lub owadów. Zabieg zabarwia drewno, które ciemnieje także pod wpływem promieniu UV.

Solidna i pewna konstrukcja nie obyła by się bez użycia stali.

ławka typu 1920

Konstrukcja mebli PSI PAKIET oparta jest na stali węglowej oraz stali nierdzewnej (INOX). Ławka model 1920 jest doskonałym przykładem mocnego charakteru z uniwersalnym zastosowaniem. Ciężkie stalowe boki łączy wizualnie lekkie drewno, stanowiące wygodne siedzisko.

Stal węglowa zabezpieczona jest antykorozyjnie poprzez ocynkowanie, a następnie malowana proszkowo. Połączenie obu zabiegów daje bardzo dobre i trwałe zabezpieczenie powierzchni metalowych przed warunkami atmosferycznymi na wiele lat użytkowania.

Do wykańczania powierzchni metalowych w meblach miejskich PSI PAKIET używany jest także na specjalne życzenie lakier (powłoka) antigraffiti. Lakier ten nanoszony jest tak samo jak farba proszkowa, jednakże różni się od niej składem chemicznym poliuretanów, które uwalniają środek zapobiegający utwardzaniu graffiti. Powłoka ta znacznie ułatwia usuwanie graffiti bez konieczności wtórnego  malowania. Najczęstsze zastosowanie znajduje na innych elementach mebli miejskich, takich jak: wiaty przystankowe, kosze na odpady z serii LOOK lub VANDAL marki PSI PAKIET, znaki drogowe czy słupki uliczne model PIIP, KAAR  itp.

ławka typu quantum

Jednym z ciekawszych mebli, a zarazem ukłonem ku przyszłości skandynawskich projektantów, jest projekt siedziska o nazwie QUANTUM z tworzywa sztucznego (polietylenu). Ławki-pufy o wyglądzie paczek  powstają w wyniku formowania rotacyjnego. ( fot.)

Siedziska wyróżnia bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, uderzenia czy odkształcenia. Ciekawa forma w połączeniu z wewnętrznym podświetleniem (opcja dodatkowa) daje niepowtarzalny efekt wizualny. Mebel najlepiej prezentuje się w większej ilości, nadając miejscu wyjątkowego charakteru. Ławka w całości podlega recyklingowi.

 

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio