Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
Nowojorski recykling przestrzenny

„High Line” w Nowym Jorku to ciekawy przykład przeobrażenia przestrzeni postindustrialnej w miejski park służący rekreacji. Choć podobne założenia można znaleźć w USA i Europie, to jednak wykonanie nowojorskie potrafi zadziwić, przede wszystkim niekonwencjonalną aranżacją.

 

Historia

 

Koncepcja parku jest ściśle związana z historią miejsca. Nazwa „High Line” pochodzi od linii kolejowej założonej w latach 20-tych ubiegłego wieku. Początkowo biegła wzdłuż ulic Manhattanu, co szybko okazało się niebezpieczne, dlatego w 1929 roku zdecydowano wybudować estakadę. Linię kolejową „High Line” przeprowadzono około 10 metrów nad ziemią. Przejeżdżała przez wnętrza licznych budynków – sklepów i magazynów, które zaopatrywała w towar. Z czasem stała się jednym z symboli potężnego ośrodka przemysłowego – miasta Nowy Jork. Pod koniec lat 50-tych podupadła, a  kryzys energetyczny lat 70-tych dokończył dzieła zniszczenia i regularne połączenia zawieszono. Tory pokryła rdza i dzika roślinność. W latach 80-tych pojawił się pomysł zburzenia estakady, który na szczęście zrealizowano tylko częściowo. W 2003 roku entuzjaści linii kolejowej założyli stowarzyszenie „Friends of High Line”. To dzięki ich inicjatywie opuszczona i zaniedbana przestrzeń postindustrialna stała się intrygującym parkiem miejskim. Stowarzyszenie ogłosiło konkurs na aranżację wiaduktu, który wygrali Diller Scofidio + Renfro oraz Field Operations. Obecny stan rzeczy to właśnie ich dzieło.

 

Aranżacja

 

„High Line” stanowi dziś chętnie uczęszczaną promenadę. Wszyscy przebywający w Nowym Jorku mogą uciec od szarości i zgiełku wielkiego miasta – wystarczy wspiąć się po schodach prowadzących na estakadę. Z góry roztaczają się piękne widoki na rzekę Hudson oraz linię zabudowań Manhattanu. Założenie parkowe opiera się na harmonijnym połączeniu elementów stalowej konstrukcji torowiska, architektury okolicznych budynków oraz lokalnie występującej roślinności. Dawne tory zdjęto, oczyszczono i położono we fragmentach na pierwotne miejsce. Powierzchnię pokryto roślinami oraz granitem i marmurem. Kamień przycięto w wąskie pasma przywołujące na myśl tory. Wyznaczają trasę spacerową oraz współtworzą unikalny system ławek, wzorujący się na układzie zwrotnic. Zastosowane materiały, mimo płynnych przejść, tworzą dość wyraźne kontrasty – zieleń traw zestawiono z kamienną płytą chodnika, drewno ze stalą i szkłem. Całość założenia dopełniają: metalowe obramienie estakady z licznymi nitami, przemysłowa architektura okolicznych budynków oraz różnorodna roślinność. Holenderskich ogrodników, pracujących przy projekcie, inspirowała naturalna gama roślin, które samoistnie posiały się na estakadzie. Wykorzystanie odpornych na długotrwałą suszę drzew, krzewów i traw symbolizować ma niezwykłą żywotność miasta.

 

„High Line” na całej swojej długości zaskakuje urokliwymi miejscami i oryginalnymi rozwiązaniami. W pierwszej części znajdują się pokłady słoneczne, dalej wspominana panorama centrum oraz rzeki Hudson, amfiteatralna niecka, klimatyczne ławeczki ulokowane wśród drzew oraz liczne ścieżki i tereny spacerowe. Park intryguje futurystycznymi tunelami wiodącymi przez wnętrza dawnych sklepów i magazynów. Doskonałym uzupełnieniem jest oświetlenie kreujące nocą niesamowitą atmosferę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aspekt społeczny

 

Warto wspomnieć, że jednym z celów rewitalizacji dawnej przestrzeni industrialnej jest aktywizacja lokalnej społeczności. Wokół „High Line” zgromadziła się spora grupa wolontariuszy, która od samego początku stara się ożywić park rozmaitymi akcjami i wspólnymi działaniami. Oferowane atrakcje przyciągają i jednoczą okolicznych mieszkańców. Stają się dobrym pretekstem do wzajemnego poznania. W zależności od pory roku proponowane są praktyczne kursy ogrodnictwa, programy artystyczne oraz projekcje filmowe na świeżym powietrzu.

 

„High Line” w Nowym Jorku to niezwykły przykład metamorfozy zaniedbanego miejsca w tętniący życiem park. Ponieważ przestrzeń miejska często narzuca wiele ograniczeń kreatywne wykorzystanie nieużytków urbanistycznych powinno być standardem. Nowy Jork może być inspiracją dla pozostałych metropolii: zamiast dachów – ogrody, zamiast wiaduktu kolejowego – park miejski. Realizacje takie jak „High Line” niekonwencjonalną aranżacją i oryginalnym designem nadają starym miejscom nowe znaczenia i wartości. Nowy Jork dzięki odważnym „zapaleńcom” zyskał niezwykłą przestrzeń, która w przyszłości może okazać się jednym z najbardziej charakterystycznych obszarów miasta.

 

 

źródło zdjęć: http://www.thehighline.org/galleries/images


Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio