Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Nowy polski festiwal ogrodniczy

W Bolestraszycach (Podkarpacie), 26 czerwca rozpoczął się I Festiwal Ogrodniczy, zainicjowany przez Katedrę Sztuki Krajobrazu SGGW, pod patronatem Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, Arboretum w Bolestraszycach oraz Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (SAK). Festiwal wzorowany jest na wystawach europejskich, podczas których prezentowane są ogrody na wydzielonym kawałku terenu. Czy mamy czym się już chwalić?

Festiwal jest skutkiem projektu badawczego MNiSW: Sztuka krajobrazu i w krajobrazie na tle przemian w sztuce przełomu XX i XXI wieku. Zaprezentowano 10 ogrodów założonych na planie koła o powierzchniach 12 i 15 metrów. Ogrody ogrodzono płotami z żywej wikliny. W projektach wykorzystano ponownie szkło i tworzywa sztuczne w postaci nakrętek, worków z tkanin sztucznych (jak te wykorzystywane przy umacnianiu wałów). Ogrody są bardzo prostymi aranżacjami, nie wykorzystującymi nowoczesnych technologii, raczej wykonane są metodą low-tech, gdzie wykorzystano głównie wierzbę i korę. Przypominają proste ogródki działkowe i niestety nie prezentują się zbyt atrakcyjnie, jeśli porównamy go z innymi festiwalami.

 

Ogrody można oglądać do końca sezonu  w Arboretum w Bolestraszycach. Planuje się, że festiwal będzie corocznym świętem ogrodów, którego do tej pory nie było w Polsce. Miejmy nadzieję, że będziemy mieli więcej ciekawych aranżacji za rok.

Poniżej zdjęcia kilku festiwalowych projektów.

Ogród 1  – Ogrodosfera, Pracownia Architektury Krajobrazu Zielony Zakątek Joanna Patrycja Korczak-Wodnicka z zespołem.

Ogród 2 – Ogród zatrzymanych chwil, Maja Skibińska, Aleksandra Wiktorko.

Ogród 9 – Ogród minimalistyczny, Marcin Furtak, Wojciech Kosiński, Przemysław Kowalski, Miłosz Zieliński.

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio