Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
O „dziwnych” stowarzyszeniach

Jak grzyby po deszczu powstają stowarzyszenia, które zrzeszają przeróżnych pasjonatów wszystkiego. Polska ustawa o stowarzyszeniach, uchwalona w 1989 roku, nie zabrania tworzenia dziwnych – wydawać by się mogło – organizacji. Jesteśmy mało tolerancyjni czy po prostu krytyczni?

Zapis w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. prawo o stowarzyszeniach mówi, że prawo:

umożliwienia obywatelom równego, bez względu na przekonania, prawa czynnego uczestniczenia w życiu publicznym i wyrażania zróżnicowanych poglądów oraz realizacji indywidualnych zainteresowań (preambuła) oraz stowarzyszenia mają prawo wypowiadania się w sprawach publicznych (art. 1, par. 3). Te dwa kluczowe zapisy sprawiają, że można założyć stowarzyszenie zrzeszające niszowych miłośników, jeśli nie naruszają obowiązującego prawa. Z jednej strony stwarza możliwość legalnego formowania się w grupę ludzi o wspólnych zainteresowaniach, która może być także formą zatrudnienia, z drugiej – może prowadzić do wykorzystania luk prawnych oraz poniekąd wzbogacenia (stowarzyszenie może pozyskiwać pieniądze ze środków publicznych i mówi o tym ustawa, choć zdarzają się nadużycia w tym zakresie i niejasne gospodarowanie środkami).

Pojawiają się stowarzyszenia, które mogą powodować mały uśmiech na twarzy bądź społeczny zgrzyt (np. Stowarzyszenie Miłośników Krewetek – na którego forum członkowie wymieniają się informacjami, poradami czy Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza, tożsama z prawicową partią).

Ale zakładane są także organizacje, które zajmują się niesieniem konkretnej pomocy. Często działanie organizacji służy rozwiązywaniu problemów społecznych, ratowaniu obiektów architektonicznych czy miejsc zapomnianych i zniszczonych. Tak działa np. Stowarzyszenie ratowania cerkwi w Baligrodzie, Nasz Deptak – Stowarzyszenie ratowania starówki zielonogórskiej, czy Stowarzyszenie Via Natura, która np. ratowała kasztanowce w Borach Tucholskich.

Inne tematy:

Masz sprawny monitoring przed swoim domem?

Projektowanie biur wymaga kilku dni intensywnej pracy.

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio