Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
Posprzątaj po swoim psie – przepisy prawne

Problem nieczystości, które pozostawiają psy, jest wiecznie żywą – i nader nieprzyjemną – kwestią, podejmowaną w dyskusjach dotyczących dbałości o przestrzeń miejską. Na niekorzyść czystości w naszym otoczeniu działa przede wszystkim postawa wielu osób, które mimo podejmowanych środków nie korzystają z takich udogodnień, jak kosze na psie odchody, stojące przy wielu trawnikach pod blokami mieszkalnymi, przy parkach czy skwerach.

Prawo a czystość w miejscach publicznych

Drugim problemem jest brak ogólnych rozporządzeń, regulujących te kwestie. Istnieje co prawda Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, jednak jej postanowienia nakazują poszczególnym gminom ustalenie zasad na ich obszarze – są to więc zasady bardzo różne, do tego stopnia, że w obrębie niektórych jednostek administracyjnych sprzątanie po psie jest obowiązkowe, a w innych nie ma takiego zobowiązania wobec właścicieli psów.

 

Kosze na psie odchody

Niektóre miasta wydają również osobne uchwały dotyczące kwestii ochrony zwierząt czy środowiska, w których kwestia sprzątania psich odchodów powraca. W Ustawie wśród obowiązków każdej gminy wymienia się zapewnianie czystości chodników – co oznacza, że dana jednostka jest zobowiązana do usuwania wszelkich nieczystości, ale obowiązek ten spoczywa również na właścicielach nieruchomości, do których należy dany teren.

Ustawa mówi również, że to gmina ustala wymagania dotyczące bezpieczeństwa oraz czystości w miejscach publicznych, które nakłada się na osoby posiadające zwierzęta domowe (Art. 3.2, punkt 13).

Pojemnik na psie odchody – czy warto?

Jednym z popularniejszych rozwiązań, wykorzystywanych w przestrzeni wielu miast, są pojemniki na psie odchody. Często są oznaczone jaskrawym kolorem, plastikowe, z graficznym emblematem, wskazującym, na jakiego rodzaju nieczystości jest to pojemnik. Wbrew pozorom można je znaleźć nawet w niewielkich gminach czy przy wejściach do bloków mieszkalnych – wielu właścicieli wyprowadza swoje psy na trawnik pod blokiem albo wprost na chodnik.

Nowoczesne kosze na psie odchody zazwyczaj składają się z dwóch pojemników – pierwszy zawiera torebki, do których można zebrać nieczystości pozostawione przez psa. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że czasem można zapomnieć o zabraniu torebki na spacer. Drugi pojemnik jest zbiorczym pojemnikiem na odpady. Są one często opróżniane, a podajniki na torebki – uzupełniane, tak by korzystanie z koszy było niezakłócone.

Samo ustawianie pojemników nie pomoże, jeśli właściciele czworonogów nie poczują się współodpowiedzialni za utrzymanie czystości w swojej okolicy. Być może częstsze patrole Straży Miejskiej przyczynią się w tym celu jako wyrazista motywacja, by jednak dopilnować uprzątnięcia pozostałości po swoim pupilu. Warto też zapoznać się ze szczegółowymi ustaleniami, które dla mieszkańców uchwaliła gmina – jednak nawet jeśli sprzątanie nieczystości po psie nie jest obowiązkowe, być może warto podjąć ten wysiłek mimo to. W ten sposób zapewniamy czystość i higienę otoczenia, z którego sami przecież korzystamy.

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio