Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
Rewitalizacja parków we Wrocławiu. Park Staszica

W ferworze pogoni za zakończeniem najważniejszych budów na Euro 2012, wrocławskie władze pomyślały także o parkach, a jednym szczególnie. Park Staszica przy Dworcu Nadodrze, w czasach niemieckiego Breslau, nazywał się Park Północny (Nordpark) i był chętnie odwiedzanym terenem przez ówczesnych mieszkańców.

Jednocześnie jest jednym z najstarszych terenów zieleni w mieście. Założono go w latach 1905-1908. Zajmował wtenczas trzykrotnie większą powierzchnię niż obecnie (15 ha). Kilkakrotnie zmieniano jego nazwę – od Park Północny, Park Bendera (nadburmistrz Wrocławia) po Park Staszica, która funkcjonuje od końca II wojny światowej.

W Parku Staszica znajdziemy rośliny, które posadzono po Śląskiej Wystawie Rzemiosł i Przemysłu z 1880 roku. Park jest niestety zaniedbany, a zieleń wymagałaby przekomponowania i wprowadzenia nowych nasadzeń.

 

W północno-zachodniej części zieleńca znajduje się duża fontanna. Ona również wymagałaby odświeżenia.

Co mogłoby się zmienić

Nadodrze słynie z wysokiej przestępczości. Dochodzi tu do wielu kradzieży, napadów czy bójek. Nieoświetlony, zapuszczony park sprzyja przebywaniu w nim osób, które mogą stanowić zagrożenie. Zapewne dlatego nie można sobie pozwolić na spokojny, wieczorny spacer w tej okolicy. Park wymaga uzbrojenia w latarnie oraz małą architekturę. Atrakcyjność tego terenu podniosłaby nowa mała architektura, zwłaszcza kosze na śmieci i ciekawe, nowoczesne ławki parkowe.

Znajdziemy tu typowe drzewa i krzewy parkowe – lipy, klony, kasztanowce, forsycje, derenie, lilaki. Dobrze byłoby wykorzystać tę wskazówkę przy projektowaniu kolejnych nasadzeń.

Mieszkańcom bardzo przeszkadzają także psie kupy. Ten problem wymagałby uświadomienia mieszkańców, a także postawienia koszy na psie odchody i zadbania w ten sposób o czystszą okolicę.

Co się zmieniło i co się zmieni

W 2000 roku w centralnej części zieleńca zagospodarowano strefę dla dzieci i młodzieży: dwa place zabaw, mini boisko do gry w kosza oraz boisko do gry w piłkę nożną.

Inwestycja rewitalizacji parku rozpocznie się z końcem bieżącego roku, a zakończy w drugiej połowie 2012. Czy zdążą go zrewitalizować przed Euro?

Priorytetowym zadaniem jest wydzielenie rozległej polany biwakowej na organizację m.in. spotkań „Wrocławianie na polanie” – programu aktywizacji mieszkańców, pomysłu Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego. Dlatego potrzeba będzie wymienić murawę – zastosować mieszanki traw, które wykorzystuje są na nawierzchnie sportowe, odporne na intensywne użytkowanie.

Dobrym pomysłem byłoby postawienie stałego grilla, co również budzi niepokój władz, związany z ewentualnym wandalizmem oraz problematycznym utrzymaniem go w czystości. Jest to dobra praktyka i na pewno przyczyniłaby się do zwiększania atrakcyjności tego miejsca. Planowana jest również siłownia terenowa i rewitalizacja boiska sportowego.

 

Miejmy nadzieję, że miasto i mieszkańcy zyskają na tej inwestycji. Miejmy nadzieję również, że miasto będzie chciało zainwestować więcej środków w akcje odświeżania parków, których coraz więcej niszczeje.

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio