Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Tegoroczne rewitalizacje miejskie

Dla tych którym termin ten jest obcy wyjaśniamy: rewitalizacja jest to zbiór działań mających na celu odnowienie najbardziej zaniedbanych lub zdegradowanych obszarów miejskich, co w efekcie ma poprawić poziom życia mieszkańców i stosunki miedzy nimi.

Przykładem tego typu działań w Polsce było np. odnawianie połączeń kolejowych miedzy miastami przed EURO 2012 czy przywrócenie do dawnej „chwały” warszawskich ulic zniszczonych w trakcie wojny.

W tym roku, jeżeli chodzi o temat rewitalizacji, istotny był już drugi kongres rewitalizacji miast polskich który odbył się w dniach 12-14 września 2012 r. w nowohuckim centrum kultury w Krakowie. Tego typu przedsięwzięcie było potrzebne, chociażby po to by zebrać opinie i ustalić postanowienia w sprawie odnowy polskich miast. Zwrócono na nim uwagę na fakt że, mimo znaczących sukcesów, problem degradacji wciąż narasta. Analizując wypowiedzi uczestników i organizatorów przyczyna tego stanu rzeczy jest brak wystarczającej ilości funduszy, mimo dotacji unijnych, oraz niezbyt poważne traktowanie tego problemu przez władze miast.

Aktualnie wiele projektów jest realizowanych lub gotowych do realizacji, niektóre z nich to na przykład: odnowa ulic lub nawet całych dzielnic w większości większych miast takich jak Gdańsk, Wrocław, Poznań, wielka odnowa blokowisk w Krakowie, czy zwiększenie bezpieczeństwa na częstochowskich ulicach poprzez usprawnienie monitoringu.

Nie sposób wymienić wszystkie zmiany obejmujące Polskę tylko i wyłącznie w tym roku. Należy jednak pamiętać o problemach dotyczących degradacji środowiska w którym żyjemy i każde jego naruszenie zgłaszać odpowiednim służbą by nie doprowadzić do sytuacji takiej jaka miała miejsce we Wrocławiu gdzie mieszkańcy sami zabrali się do odnowy kamienicy w której mieszkali.

Zobacz również: Co zrobić gdy zaćma wtórna Cię dopadnie?

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio