Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
TOP 5 najpiękniejszych parków w Polsce

Polska parkami stoi – i to głównie zabytkowymi założeniami barokowymi i romantycznymi, zakładanymi przy pałacach i dworach. Przedstawiamy 5 najpiękniejszych realizacji w Polsce – naszym subiektywnym zdaniem.

1. Ogród Saski, Warszawa

Jeden z najpiękniejszych i najstarszych ogrodów historycznych. Złożony przy Pałacu Saskim przez króla Augusta II Mocnego. Początkowo w stylu francuskim, przebudowany jednak w XIX w. na styl angielski, co było bardzo często praktyką projektową. Co nadaje temu miejscu tyle majestatu? Przede wszystkim architektura ogrodowa, mała architektura, duże zbiorniki wodne i zmyślnie prowadzone osie widokowe. Malowniczo położony Wodozbiór na planie koła, Pałac Błękitny, Fontanna Wielka czy 21 rzeźba barokowych – to najbardziej znane elementy wystroju tego parku.

Rok: 1729 (otwarty)

Powierzchnia: 15,5 ha

2. Park Mużakowski w Łęknicy

Park Mużakowski nad Łęknicą znajduje się przy granicy z Niemcami i stanowi część Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa oraz Geoparku Łuk Mużakowa. Jest to największy park w kraju w stylu angielskim. Park dzieli malowniczo wijąca się rzeka Nysa Łużycka. Część parku z najbardziej okazałymi budowlami, m.in. Nowym Zamkiem, Starym Zamkiem i Oranżerią, znajduje się po stronie niemieckiej. Po stronie polskiej dominuje założenie krajobrazowe – rozległe polany, osie widokowe i dominanty w postaci swobodnie rosnących drzew.

Projektanci: pierwszy projektant i jednocześnie właścicel – książę Hermann Ludwig Heinrich von Pückler-Muskau, rewitalizacja prowadzona przez Fundację Park Księcia Pücklera Bad Muskau

Rok: powstawał od początku XIX wieku, prace rewitalizacyjne prowadzone od 1991 r.

Powierzchnia:  728 ha, część polska – 522 ha, niemiecka – 206 ha

3. Park w Pszczynie

Jest to również okazałe założenie krajobrazowe, podzielone na trzy części: pierwsza środkowa – Park Zamkowy, druga – Pszczyński Park Dworcowy, trzecia – Dzika Promenada (zwana też Zwierzyńcem, część leśna, powstała po osuszeniu stawu miejskiego). Od północnej elewacji pałacu biegną trzy aleje, które łączą się z Dziką Promenadą i przechodzą w Zwierzyniec. Park Zamkowy przekształcony w XIX wieku w założenie krajobrazowe.

Pałac kilkukrotnie przebudowywano, a swój obecny kształt zawdzięcza ostatniej przebudowie w latach 1870 – 1876 na styl klasycyzmu francuskiego, przez słynnego francuskiego architekta Aleksandra Hipolita Destailleura. Jednym z najpiękniejszych pomieszczeń, jeśli nie najpiękniejszym, jest sala lustrzana z imponującymi zwierciadłami, każde o powierzchni 14 m².

Założenie pałacowo-parkowe miało wielu właścicieli. Pałac stanowił letnią rezydencję księcia Hansa Heinricha XV  oraz jego małżonki Marii Teresy Oliwii Hochberg von Pless, znanej jako księżna Daisy. Byli oni również w posiadaniu pałacu w Książu, gdzie spoczywa ciało Daisy.

Rok: prawdopodobnie II poł. XVIII w.

Powierzchnia: 156 ha

4. Park krajobrazowy Arkadia, Nieborów k. Łowicza

Park z ogrodem barokowym powstał tu w XVII wieku i rozbudowany pod koniec XVIII w. na polecenie Heleny Radziwiłłowej. Park w stylu krajobrazowym, o swobodnym układzie, z rozległymi połaciami łąk, polan i ścieżkami, prowadzonymi szerokim łukiem. W parku znajdziemy kilka stylizowanych budowli. Najbardziej znanym jest świątynia Diany wzorowana na antycznych budowlach. Helena Radziwiłłowa była miłośniczką sztuki antycznej,stąd w Arkadii bogata kolekcja sztuki tamtego okresu i rzeźb antykizujących.

Projektant: Tylman z Gameren, rozbudowany przez Szymona Bogumiła Zuga

Rok: XVII-XVIII w.

Powierzchnia: 14,5 ha

5. Park Czartoryskich, Puławy

Park o charakterze krajobrazowym powstał przy pałacu Lubomirskich. Początkowo nawiązywał stylu klasycyzmu francuskiego, by z czasem przybrać bardziej naturalną, krajobrazową aurę romantycznego założenia. Prócz Pałacu Czartoryskich, znajduje się tutaj słynna Świątynia Sybilli w kształcie rotundy, Dom Gotycki, Braka Rzymska, Domek Grecki, Altana Chińska czy Schody Angielskie – jeden z najstarszych elementów architektonicznych w parku.

Projektant: Tylman z Gameren

Rok: I poł. XVIII w.

Powierzchnia: 30 ha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również: Call Center Wrocław jest do Twoich usług.

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio