Bywa, że pojawia się problem psich odchodów, dobrze znamy temat i wiemy jak temu zaradzić

Problem psich odchodów Problem psich odchodów Doskonały i sprawdzony w Polsce i Europie, system sprzątania psich odchodów, dzięki swojej atrakcyjnej formie i prostej zasadzie działania, zyskał wielu zwolenników w śród właścicieli psów. Ciekawy design urządzeń i klarowny opis ich obsługi, pozwolił bez zażenowania korzystać i mówić o wstydliwym problemie, jakim są psie kupy w miastach. Zobacz więcej zachowanie Promujmy pozytywne zachowania od najmłodszych lat Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poważnie podchodzą do edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych zachowań społecznych wokoło nas, takich jak sprzątanie psich odchodów po swoim ulubieńcu. Zobacz więcej psia paczka Psia paczka do kupienia w sklepie internetowym Jeśli w twojej okolicy lub w miejscu w którym zamierzasz wypocząć i spędzić czas ze swoim psem brak publicznych dystrybutorów worków na psie odchody, zabierz ze sobą 200 woreczków w paczce PSI PAKIET ®, którą możesz nabyć przez internet pod adresem www.psiapaczk.pl Zobacz więcej spoleczne Społeczne Akcje wspierające sprzątanie po psie Psi Pakiet ®, był wyłącznym dostawcą oryginalnych urządzeń z dystrybutorami worków podczas akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” oraz w innych miastach Polski, wprowadzając od kilkunastu lat system do sprzątania psich kup. Zobacz więcej
TOP 5 najpiękniejszych ogrodów w Polsce

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – stare powiedzenie zawsze się sprawdza, gdy myślimy czy mówimy o rodzimych dokonaniach. Chociaż architektura krajobrazu jako praktyka projektowa nie jest w naszym kraju tak bardzo popularna i doceniana jak u naszych zachodnich sąsiadów, nie oznacza, że nie mamy się czym pochwalić.

1. Ogród na Rozstajach, Młodzawy Małe, k. Pińczowa

Ogród w Młodzawach, w świętokrzyskim, jest prywatnym ogrodem botanicznym. Jest to jednocześnie jedyny ogród tego typu w tym rejonie. Właściciel, Tadeusz Kurczyn, z wykształcenia jest twórcą rzemiosł artystycznych, co widać po drewnianych rzeźbach ogrodowych. Kolekcja roślin liczy blisko 2000 gatunków. Właściciele szczególne upodobanie żywią do iglaków – są tu m.in. odmiany płożące, zwisające, kuliste. Posadzono wiele ciekawych i rzadkich gatunków drzew, np. cyprysika nutkajskiego, metasekwoję chińską, miłorząb dwuklapowy, sosnę limbę, świerka kłującego, świerka serbskiego czy świerka wężowego.

Projektant: Zofia i Tadeusz Kurczynowie

Powierzchnia: 1 ha

Rok: lata 80-te

2. Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa

Ogród założony w 2002 roku na powierzchni  17 000 m2. Jest on jednym z największych w Europie i najpiękniejszych ogrodów intensywnych w charakterze dachu zielonego. Ogród podzielony jest na dwie części. Górna (2000 m2) składa się z ogrodów tematycznych: złoty, srebrny, karminowy, zielony i wejściowy. Ogród zaprojektowany jest w stylu naturalistycznym, jest tu dużo kwitnących bylin, krzewów, drzew i pnączy. ta część wyposażona jest także w zbiorniki wodne i małą architekturę. Woda ze zbiorników służy do podlewania ogrodowych roślin. Część dolna (powierzchnia 15 000  m2) jest ogromną, otwartą przestrzenią. Znajduje się tu duży staw rybny, do którego prowadzą liczne strumienie spływające z całego terenu ogrodu. Rośliny dobrano w jednolitych barwach błękitu i bieli. Ogromne wrażenie robią duże drzewa i planuje się posadzenie kolejnych. Dodatkowym ozdobnikiem są granitowe rzeźby autorstwa Ryszarda Stryjeckiego.

Projektant: Irena Bajerska, arch. kraj.

Powierzchnia: 15 000 m2

Rok: 2002

3. Ogrody Królewskie na Wawelu, Kraków

W 2001 roku przy wschodniej elewacji Wawelu odkryto pozostałości po dawnym regularnym ogrodzie. Jest to najstarszy odkryty ogród ozdobny w kraju. Zrekonstruowano tu herbarium – ogród z bylinami i ziołami, który od 2005 roku udostępniono zwiedzającym. Ogród zaprojektowano w stylu włoskim. Składa się z dwóch tarasów i podzielony jest na regularne kwadratowe kwatery. Część z nich jest wyniesiona w drewnianych skrzyniach, część wydzielono niskimi, bukszpanowymi żywopłotami. Układ kwater oraz dobór gatunkowy roślin jest wierną kopią ogrodu, który pół wieku temu pielęgnowała tu Królowa Bona.

Rok: 2005 (data otwarcia)

4. Prywatny ogród Eugeniusza Pudełka, Pisarzowice

Eugeniusz Pudełek to jeden z najbardziej znanych szkółkarzy, który pod Bielskiem-Białą w Pisarzowicach, prowadzi swoją działalność. Jego prywatny ogród wypełniają azalie, rododendrony, magnolie, kosaćce i iglaki. Na terenie są aż trzy stawy z ogromem roślin wodnych. Ogród ma charakter leśny, co potęgują ogromne drzewa – modrzewie, brzozy, jodły. Ogród – dzięki przemyślanemu doborowi roślin – stworzony jest tak, aby o każdej porze roku wyglądał atrakcyjnie.

Projektant: Eugeniusz Pudełek

Powierzchnia: 1,5 ha

Rok: lata 70-te

5. Polskie Ogrody Pokazowe, Frank

To tu, na kaszubskiej wsi, przy szkółce roślin ozdobnych, powstało 11 ogrodów pokazowych. Mini-repliki stylów ogrodowych od średniowiecza po współczesność oparte są na ikonografii. W Polskich Ogrodach Pokazowych znajdziemy: 1. ogród średniowieczny, 2. ogród neorenesansowy przy pałacu Królewskim Sobieskich w Wilanowie,3. ogród barokowy, z II poł. XVII w., 4. ogród rokokowy z II poł. XVIII w., 5. labirynt na wzór XVII-XVIII-wieczny, 6. ogród barokowo-angielski przy pałacu opatów w Gdańsku, 7. ogród sentymentalno-romantyczny w Arkadii Heleny Radziwiłłowej, 8. ogród romantyczny – replika ogrodu Radziwiłłów w Nieborowie,  9. ogród wiejski, 10. ogród japoński, 11. ogród wodny ze skarpą. Pan Hubert Kopciowski planuje stworzyć kolejne ogrody, a jego wiedza i ogromna praktyka projektowa już teraz cieszy oko i umysł w postaci tych wyjątkowych ogrodów.

Projektant: Wanda i Hubert Kopciowscy

 

Polecamy: Tutaj czeka praca dla studenta Wrocław.

 

Oryginalne kosze i dystrybutory worków Psi pakiet®

[Not a valid template]

Oryginalne mocne i ekologiczne worki Psi pakiet®

[Not a valid template]

 

Napisz do nas


PSI PAKIET®

Auch Studio

ul. Bulwar Ikara 28 B

54-130 Wrocław

tel. 71 784 50 18

tel. 71 784 50 10

fax. 71 784 50 18

2006-2018 © Agencja marketingowa Wrocław AUCH Studio